VI Niedziela Zwykła

1

Przyszła Niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

2

W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 900 zapraszam na spotkanie z Radą Parafialna i Kółka Różańcowe z naszej Parafii

3

4

W niedzielę, 12 maja br., odbędzie się XIII Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. Podczas tej pielgrzymki zostaną wprowadzone do Bazyliki Parczewskiej relikwie bł. Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich dzieci, rodziny z Markowej, która poniosła męczeńską śmierć podczas II wojny światowej za pomoc Żydom. Relikwie bł. Rodziny Ulmów wraz z obrazem ich przedstawiającym, rozpoczną od 12 maja peregrynację do wszystkich parafii naszej diecezji, według harmonogramu opracowanego przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.

Rozpoczynamy modlitwę o urodzaje. Będziemy modlić się o błogosławieństwo przede wszystkim dla rodzin naszej parafii oraz ich dobytku: pól, łąk, lasów, działek, zwierząt, gospodarstw i domów i mieszkań. Będziemy prosić Boga o wszelkie łaski, które są potrzebne do codziennego życia i zbawienia.

Generalnie rozpoczynamy o godzinie 1530. Udamy się w wyznaczone miejsca. do danej miejscowości i tam w jednym będziemy polecać Bogu nas samych. Po tej modlitwie udamy się wszyscy do kościoła i o godz. 1700 będzie sprawowana Msza św. w intencji mieszkańców danej miejscowości. Msza św. tylko u źródła jakim jest ołtarz Jezusa Chrystusa w świątyni. Proszę o pojazd.

Wtorek -          (1530) – Kulczyn kol.

Środa -             (1530) – Bukowski Las, Hańsk II

Czwartek -       (1530) - Ujazdów

Piątek -             (1530) – Rudka Łowiecka, Konstantynówka

Sobota -           (1530) – Hańsk kol.

-------------------

(Od 13.05)

Poniedziałek - (1530) – Szcześniki, Żdzarka

Wtorek -          (1530) – Wojciechów, Stary Majdan

Środa -             (1645) – Hańsk Pierwszy, przy figurce na placu świątynnym

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty.
Bóg zapłać

Cmentarz

Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów, wprowadzać zwierząt.

Nie jest też parkiem, dlatego proszę o usunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę nie stawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki.

Na niektórych alejach trudno jest przejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

1.     Przypominam obowiązującą zasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika po bokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić się ławka, a nie wystawać poza.

2.     Przypominam o obowiązku:

·        zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,

·        opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,

·         segregowania śmieci.

3.     Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowione podniesienie od 1 maja 2023 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano - remontowych 120 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosły koszty wywozu śmieci, a nie chcemy zbytnio podnosić opłat za miejsce na cmentarzu.